GERŲ METŲ šermukšnių vynas 

Mūsų vyno filosofija

   Grįžti   

Vyninė GERI METAI tiki, kad kiekvieni metai yra geri. Kasmet patiriame kažką įstabaus ar nuostabiai paprasto, kas paliečia širdį ir vėliau – taip, tampa mūsų patirtimi ir mūsų prisiminimais. Vakarais, prie židinio ugnies ar žvakės liepsnos, vienumoje arba su šeima, o gal draugų rate, prisimename nuostabias akimirkas, kuriomis gera dalintis, kurias – kaip nuotraukas – norime įrėminti ir taip išsaugoti prisiminimus. Ir save juose. 

Vyninėje sukurtų vyno receptų jau yra daugiau nei šešiasdešimt, tačiau šiandien jums siūlome vos keletą jų, kurie yra pasiekę tinkamą brandą ir pasižymi puikiu skoniu. GERŲ METŲ ūkyje auga 15 skirtingų šermukšnių veislių, kurių vaisiai skiriasi spalva (visa paletė nuo ryškiai oranžinės iki beveik juodos), skoniu ir charakteriu. Todėl ir GERŲ METŲ vynai, nors visi yra išskirtinai tik iš šermukšnių, be jokių kitų vaisių ar uogų, yra labai skirtingų spalvų (šviesus baltasis, rožinis, oranžinis, gintarinis, raudonasis, purpurinis) ir itin skirtingų išraiškingų skonių.

Šermukšnių vynai yra „vyniški“ vynai – tai yra, kaip ir ragaudami geros kokybės vynuogių vynus, taip ir GERŲ METŲ šermukšnių vynuose užuosite ir jausite ne tik paties šermukšnio, bet ir kitų praturtinančių pojūčius vaisių ar uogų aromatų ir poskonių, kiekviename vyne vis skirtingų.

GERŲ METŲ vynai yra sužymėti skonio numeriais – taip galite atsirinkti ir surasti sau patinkantį vyną, o panorus paragauti kažko naujo – išbandyti kitą skonio numerį. Skonio numeriai yra absoliučiai unikalūs ir kasmet bus vis kitokie, nes vynai gaminami labai natūraliai. O gaminant natūraliai, netgi pagal tą patį receptą, niekada negali gauti tokio paties aromato ir skonio, nes kasmet pati šermukšnio uoga, nors tos pačios veislės, yra visada kitokia – netgi nuo to paties medžio, po ta pačia saule, tų pačių rankų prižiūrėta. Taip yra, nes kiekvienais metais saulės būna daugiau arba mažiau, lietaus būna ne tiek pat, o ir medžiai turi savo charakterį – kartais pavargsta ir nori pailsėti, o kartais atsiskleidžia pilna jėga. Todėl kiekvieno skonio numerio vynas yra riboto leidimo, o buteliai – sunumeruoti.  


Šermukšnis – stebuklingas medis, apgaubtas magijos galia, gyduolių gerbiamas, senolių mylimas. Tikima, kad jis saugo namus nuo pikto, suteikia ramybę. Jau nuo seno šermukšnis minimas kaip sėkmės ir vaisingumo simbolis. Šermukšnio mediena labai kieta, todėl iš jo medienos gaminamos lazdos ir buvo tikima, kad su tokia lazda toli nueisi ir nesutiksi velnio, o jei visgi sutiktum – tik su šermukšnio lazda gali nuo jo atsiginti.  Tikėjimas šermukšnio galia buvo toks stiprus, kad net prie sunkiai sergančių žmonių merkdavo jo šakeles.

Mėgaukitės gero vyno taure, pajauskite mitinę šermukšnio galią ir prisiminkite savo gerus metus.