Skip to Content

GERI METAI - vyndarystė pagal Vin de Garage filosofiją

GERI METAI - vyndarystė pagal Vin de Garage filosofiją


Kiek savo sielos vyndarys įdeda į vyną?


Kas matė garsų kino filmą „Geri metai“, tikriausiai pamena sceną iš filmo, kai vyndarys Francis Duflot dainuoja vynuogėms todėl, kad „žemei reikia šio to daugiau nei tik saulės ir lietaus, jai reikia harmonijos ir balanso“. Beje, kaip ir vynui.


„Vin de garage“ judėjimas, dar žinomas kaip „garažo vynas“, atsirado 1990-aisiais Prancūzijos Bordo regione. Jį pradėjo mažų nepriklausomų vyndarių grupė, kuri norėjo mesti iššūkį tradicinėms regiono vyndarystės praktikoms ir sukurti unikalius, aukštos kokybės vynus, atspindinčius jų individualų stilių ir asmenybę. Šie vyndariai dažnai dirbo turėdami ribotus išteklius, vynui gaminti naudodami nedidelius garažus ar kitas netradicines patalpas, todėl jie gavo pavadinimą „vin de garage“ arba „garage wine“. 


Vienas iš originalių „garažo vynų“, paskatinusių Vin de Garage judėjimą, yra Château Valandraud. 1989 m. Jean-Luc Thunevin ir Murielle Andraud įkurtas Bordo vyno dvaras yra Saint-Emilion regione Prancūzijoje. Dvare gaminami įvairūs raudonieji ir baltieji vynai, daugiausia dėmesio skiriant Merlot vynuogių rūšiai, ir yra žinomas dėl savo aukštos kokybės rankų darbo vynų, kurie demonstruoja unikalų Saint-Emilion regiono teritoriją (terroir). 


Vin de garage vyndariai taiko ir tradicinius vyno gamybos būdus (vynuogių skynimas ir rūšiavimas rankomis, fermentacija mažomis partijomis ir brandinimas ąžuolo statinėse), tačiau taip pat jie eksperimentuoja su novatoriškomis technikomis ir nebijo mesti iššūkį įprastinei vyndarystės išminčiai ir reguliavimui, siekdami sukurti unikalius, aukštos kokybės vynus. Šios technikos, derinamos su individualiais vyndarių stiliais ir asmenybėmis, leidžia sukurti išskirtinius ir itin išraiškingus vynus.


Vin de Garage judėjimas buvo atsakas į griežtą ir hierarchinį tradicinės Bordo vyno pramonės pobūdį. Vyndariai norėjo išsivaduoti iš pavadinimų sistemos apribojimų ir sukurti vynus, kurie atitiktų jų viziją, o ne laikytųsi griežtų taisyklių ir reglamentų. Juos vedė aistra vyndarystei ir noras sukurti kažką naujo ir įdomaus. Vin de Garage vyndarių gaminami vynai dažnai pasižymi intensyvumu, koncentracija ir sudėtingumu. Jie gaminami nedideliais kiekiais ir yra labai geidžiami vyno entuziastų ir kolekcininkų. Priešingai nei tradiciniai Bordo vynai, kurie dažnai gaminami dideliais kiekiais ir yra plačiai prieinami, Vin de Garage vynai yra išskirtinesni ir sunkiau randami. 


Vin de Garage judėjimas padarė didelę įtaką vyno pramonei ne tik Bordo, bet ir visame pasaulyje. Tai įkvėpė naują vyndarių kartą mesti iššūkį status quo ir sukurti vynus, kurie atitiktų jų viziją. 


GERI METAI vyninėje gyva Vin de Garage tradicijos dvasia. Gamindami vyną iš netradicinės žaliavos - šermukšnių, siekiame parodyti, kad šermukšnių vynas yra išskirtinio skonio produktas, galintis savo skoniu ir vyniškomis savybėmis patenkinti ir išrankaus ragautojo skonį. Mus veda tokia pati aistra geram vynui, kaip ir Vin de Garage pradininkus - net ir neturėdami paveldėto vyno ūkio ar kelias kartas siekiančios vyndarystės tradicijos, metame iššūkį ir siekiame gaminti skanų, kokybišką, išskirtinį gėrimą. 


Siūlome jums paragauti GERŲ METŲ šermukšnių vynų ir susidaryti savo nuomonę, o geriausia - atvykite į GERI METAI vynų degustaciją ir susipažinkite su sodu, šermukšniais, vynine ir vyndariais bei paragaukite skirtingų skonių šermukšnių vynų ir pajauskite Vin de Garage aistrą geram vynui.



Giedrius Kaukas 2024 m. rugpjūčio 1 d.
Share this post
Žymos
Archyvuoti
Kiek sumokame už vyną?